درباره همایش

صنعت گردشگری با ویژگی ‌های خاص خود، صنعتی پویا با آینده‌ای روشن تلقی می‌ شود و در زمره صنایعی می باشد که با دانش های دیگر گره خورده است . سرمایه‌ گذاری در این صنعت در تمام کشورهای دارای جاذبه‌ های جهانگردی رو به افزایش است. این صنعت نه‌ تنها در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی نقش دارد بلکه صنعتی است پاکیزه و عاری از آلودگی و در عین حال ایجاد کننده مشاغل جدید . گردشگری برای کشورهای دارای جاذبه‌های جهانگردی نظیر ایران می ‌تواند به مهمترین منبع کسب درآمد ارزی تبدیل شود . مشروط بر اینکه برنامه‌ریزی صحیح و همه‌ جانبه توأم با آینده ‌نگری برای آن تنظیم و اجرا شود. این صنعت می ‌تواند جایگزین اقتصاد تک ‌محصولی یعنی درآمد نفتی گردد. عایدی حاصل از گردشگری ، پایدار و در عین حال امکان بهره‌ برداری از آن در کوتاه ‌مدت فراهم است. همچنین اشتغال‌ زایی در این صنعت بالا بوده و نیروی انسانی مورد نیاز آن محتاج به آموزش بلند مدت نمی ‌باشد. این صنعت بعد از صنعت نفت، مهم‌ترین گزینه برای درآمد ارزی در کشور خواهد بود چون کشور ایران در این موارد یک موقعیت بسیار استثنایی و ممتاز از نظر جذب جهانگرد داشته که آن ، درآمدهای ارزی هنگفتی را به دنبال خواهد داشت و موضوعات مورد علاقه جهانگردان در ایران به فراوانی یافت می ‌شود، که از جمله طبیعت زیبا با خصوصیات اقلیمی و آب و هوایی ویژه، مردمی با فرهنگ و تمدن کهن، آداب و رسوم و سنن باستانی و اسلامی و اماکن بسیار قدیمی با سبک معماری بی ‌نظیر، در کمتر کشوری می ‌توان پیدا کرد. از طرفی کشور ایران یکی از پنج کشور مهم جهان در عصر حاضر است که آثار و آداب و سنن باستانی در حدی قابل توجه وجود دارد و تنها کشوری است که با داشتن این همه جاذبه‌ های جهانگردی، بخش صنعت جهانگردی را به راحتی می ‌توان در آن مقبول ساخت. از طرفی " سازمان کنفرانس اسلامی " طرحی را از سال 2015 با نام معرفی شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی کلید زده است . در این طرح هرساله شهری از کشورهای اسلامی به عنوان " شهر نمونه گردشگری جهان اسلام" معرفی می شود . در سال 2018 شهر تبریز به عنوان شهرنمونه گردشگری کشورهای جهان اسلام انتخاب شده است . این انتخاب بر اساس فاکتورهای تاریخی ، فرهنگی ، دینی و مذهبی صورت گرفته است . کلانشهر تبریز توانسته است خود را به عنوان مدرن ترین ، سالم­ترین ، زیباترین و توسعه یافته­ترین شهر ایران در جهان معرفی کند .

لذا با استعانت از درگاه الهی و به منظور تبادل آخرین دستاوردهای پژوهش گردشگری ، همفکری و تبادل اندیشه پژوهشگران و استفاده هرچه بیشتر از پتانسیل های دانشگاهی کشور ، دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی افتخار دارد دومین همایش گردشگری : مدیریت فرصت ها و جاذبه ها با محوریت تبریز 2018 را با همکاری دانشگاههای بزرگ کشور ، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و دیگر سازمانها ی مرتبط ، با شکوه تر و پربارتر از دوره قبل برگزار نماید .امید است با بهره گیری از دانش مشارکت کنندگان و در سایه تعامل این عزیزان ، شرایط مطلوب در جهت تحقق اهداف این همایش فراهم گردد .

ورود و ثبت نام
جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.


پوستر همایش
تماس با دبیرخانه

041-34773108

مهندس موذنی روابط عمومی : 09143157178

مهندس عبدی فناوری استان: 09143129606

041-34770134

snct@pnu.ac.ir

تبریز- ابتدای ضلع غربی روگذز ابوریحان- 30 متری شاهد- جنب جهاد نصر- دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی

کانال تلگرام

سامانه مدیریت همایش های دانشگاه پیام نور