به نام خداوند یکتا


اطلاعیه تماس با دبیرخانه

برای ارتباط با دبیرخانه همایش در ساعات اداری با شماره تلفن ثابت 035 - 38250726 تماس حاصل فرمایید. همچنین در ساعات غیر اداری از طریق خط تلگرام همایش به شماره 09133742568 می توانید سوال خود را مطرح کنید.

سوغات یزد
نقشه مکان برگزاری همایش

برای مشاهده نقشه مکان برگزاری همایش  اینجا  را مشاهده کنید.

تماس با دبیرخانه همایش

035-38250726

035-38250726

tcopnu95@gmail.com

09133742568 کمیته علمی

09133742569 کمیته اجرایی

یزد - بلوار دانشجو - دانشگاه پیام نور استان یزد

چند روز تا همایش
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت


معرفی گروه گردشگری گیله بوم

28 دی 1395

به‌نظر می‌رسد برای تحقق کارآفرینی می‌توان از ترکیب خلاقیت و ظرفیت استفاده کرد چون ترکیب‌شان گاه معجزه می‌کند؛ معجزه‌ای که دیگر تحت سیطره سرمایه‌های آنچنانی هم نیست و سودش به جیب کسانی می‌رود که به معنای واقعی کلمه حاصل دسترنج‌شان ملموس و دیدنی است.
این روزها تأکید زیادی بر اهمیت گردشگری در شاخه‌های مختلفش وجود دارد و ظرفیت‌های متنوعی در ایران وجود دارد. به همین دلیل هستند کسانی که این ظرفیت‌ها را به چشم فرصت کارآفرینی و درآمدزایی می‌بینند و چشم‌اندازی زیبا و روشن برای خود و اطرافیان‌شان ایجاد می‌کنند.
مهین شمسی‌خانی که با خلاقیت مبتنی بر ظرفیت، اقامتگاه بوم‌گردی گیله‌بوم را در استان گیلان راه‌اندازی کرده و شبکه‌ای از کسب‌وکارهای ریز و درشت محلی را رونق بخشیده و از طرفی گامی در جهت اشاعه گردشگری و معرفی جاذبه‌های بومی ایران برداشته است.


گيله بوم اقامتگاهي بوم گردی با چشم‌انداز نزديکي از جنگل‌هاي کوهپايه‌اي گيشار کوه و کمي آنطرفتر، سماموس بلندترين قله گيلان است. گيله بوم فاصله نزديکي با ساحل درياي خزر دارد و جنگل هاي هيرکاني حدود بيست دقيقه‌ای اين اقامتگاه است. جنگل، قلمرويي براي زندگي و غوغاي پرندگان متنوعي است و دريا محل صيد ماهيگيران.
اقامتگاه بوم‌ گردی گيله بوم در 20 کيلومتري رامسر و 50 کيلومتري لاهيجان قرار دارد.در اقامتگاه بوم گردی گيله‌ بوم، محلي‌ها دست‌آفريده‌هاي خود را به نمايش مي‌گذارند. گيله بوم غذا و خوراک مسافران را با کمک آشپزهاي روستايي آماده مي‌کند و سفره را با ظروفي سفالين و چيني دست ساز، نوشيدني‌ها و دسر محلي مي‌آرايد.
برنامه‌‌هاي گيله‌ بوم بر مبناي گسترش زمينه‌هاي همکاري با افراد محلي و ايجاد انگيزه براي نگهداري از فرهنگ، هنر و توسعه پايدار منطقه طراحي شده است. تورهايي چون پرتقال چيني، پاکسازي محيط زيست، بازديد از کارگاه هاي خانگي نمد مالي، کارگاه و کارخانه چاي، کار در مزرعه، سفالگري و مجسمه سازي، چادر شب بافي، خراطي، صيد ماهي، جنگل پيمايي و آموزشي و دست آخر آشنايي با موسيقي و ترانه‌هاي قاسم آبادي در صدر برنامه‌هاي گيله بوم قرار دارد.

مهین متولد 59 بوده و سال 82 در رشته کارشناسی کامپیوتر از دانشگاه امیرکبیر فارغ‌التحصیل شده است. زمینه‌های علاقه‌مندی‌اش به حوزه‌های سنتی و احیای سنت‌ها و آیین‌های بومی ریشه در جمع‌های دوستانه و طبیعت‌گردی‌های‌شان در دوران دانشگاه دارد. طی همین کارهای گروهی به استان‌های مختلف می‌رفته‌اند و علاقه ویژه‌ای به صنایع دستی داشته‌اند.

 

در سفرهای‌شان همیشه خانه‌های قدیمی و اقامت در روستاها را بر اقامت در هتل‌ها و سایر مراکزی از این دست ترجیح می‌داده‌اند تا اینکه با دوستانش و همسرش در سال 92 خانه‌ای قدیمی را در یکی از روستاهای گیلان به نام قاسم‌آباد سفلی خریداری می‌کنند. بازسازی‌هایی انجام می‌دهند و فضایی برای پذیرش مهمان ایجاد می‌کنند تا خدمات متفاوتی از جمله اقامتی، غذای محلی و تورهای جنگل‌گردی و روستاگردی را به مهمانان خود ارائه ‌کنند. در واقع گشت‌‌وگذارهایی بر مبنای اکوتوریسم محلی ارائه کنند.

بعد از فارغ‌التحصیلی فعالیت‌های سفرهای طبیعت‌گردی هم داشته‌اند. بازدید از روستاها و صنایع دستی علاقه‌مندی‌اش بوده. خانه‌های بومی و روستایی را به‌عنوان محل اقامت خود انتخاب می‌کرده‌اند. در سفری به سیستان و بلوچستان هم با خانم مهتاب نوروزی که به مهتاب سوزن‌دوز منطقه معروف بوده آشنا شده و با صنایع دستی در این زمینه آشنا می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با این گروه گردشگری از سایت گیله بوم دیدن فرمایید

 

 

 


854
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ورود و ثبت نام
جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.


کانال تلگرامی

پوستر همایش
آثار باستانی استان یزد
آلبوم تصاویر
سامانه مدیریت همایش های دانشگاه پیام نور